Sosyal Medya |
  • Türkçe
  • English

TURNİKE, BARİYER & GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Arama

Kelebek Döner Turnikeler Hangi İşletmelerde Kullanılır?

Kelebek Döner Turnikeler Hangi İşletmelerde Kullanılır?

Özellikle belirli şirketler ya da kurumlar geçişlerin düzenini sağlamak için bazı ekipmanlardan yararlanmaktadır. Daha doğrusu bir yere giriş sağlarken aynı zamanda çıkışa engel olmak veya kontrol etmek adına kelebek döner turnike gibi sistemler uygun görülmektedir. Tabii ki kelebek döner turnikeler hangi işletmelerde kullanılır gibi sorulara birçok farklı yanıt vermek mümkündür. Ancak genel olarak bu sisteme en çok marketlerin ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Bilhassa hırsızlık olaylarını engellemek ve giriş kapısı ile çıkış kapısı farklı olan bütün ticari işletmelerde kelebek döner turnike isabetli bir tercihtir.

Kelebek döner turnikeler basit mekanikle çalıştıkları gibi sadece tek yöne geçiş izni vermektedirler. Bu sayede giriş yapılan yerden çıkış gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Tabii ki plazalar, şirketler, gıda marketleri ya da sitelerde bunun gibi güvenlik önlemlerinin uygun olacağı unutulmamalıdır.

Kelebek döner turnikeler:

  • · Tek yöne manuel çalışan ve mekanik kilidiyle ters yöne çalışmayan,
  • · Güvenli bir alan yaratan,
  • · Krom ya da farklı sert metallerle kaplı güvenlik araçlarıdır.

Kısacası kelebek döner turnikelerin çalışma prensipleri otel kapılarıyla bire bir aynıdır. Tek fark, giriş yapılan yerden bir daha çıkış gerçekleştirmenin mümkün olmamasıdır. Ayrıca portatif şekilde tasarlanması, hızlıca kurulması ve dayanıklı olması da kelebek döner turnikeleri ön plana çıkartan faktörler olarak sıralanabilmektedir.

Kelebek Döner Turnikelerin Avantajları

Özellikle gıda ürünü satan işletmelerde hırsızlık vakaları ile çok sık karşı karşıya kalınmaktadır. Tabii ki kötü niyetli kişiler ürünleri aldıktan sonra giriş yaptıkları kapılardan çıkma eğilimine sahiplerdir. İşte bunun önüne geçmek için kelebek döner turnikelerin kullanımı son derece uygun olacaktır. Giriş yapılan yerden çıkışa izin verilmeyeceği için güvenlik tam manasıyla sağlanacak ve problem yaşanma riski en aza inecektir.

Kelebek döner turnikeler bir işletmeye baskın, saldırı vb. olumsuz olayların yaşanmasını geciktiren faktörlerin başında gelmektedir. İşletme, site ya da plazanın içine bir anda girilemeyecek, turnikeden sadece birer birer giriş sağlanacaktır. Bu da güvenlik açısından bir hayli kıymetlidir.

Kelebek turnikeler otomasyon sistemli olabildikleri gibi basit mekaniğe sahip şekilde de satılmaktadırlar. Haliyle işletme ya da kurumların ihtiyaçlarına göre sipariş vermeleri mümkün olmaktadır. Bu noktada yerli üretim yapan yerlerden destek almak da kullanıcılara büyük avantaj sağlayacaktır.

Kelebek Döner Turnikelerin Özellikleri

Kelebek döner turnikeler genel olarak krom kaplıdırlar. Haliyle son derece dayanıklı olduklarını söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra işletmenin ya da kurumun güvenilirliğini sağlamak adına kelebek döner turnikelerden yararlanmak uygun olmaktadır.

Farklı model ya da türlere göre hem tek yönlü hem de çift yönlü kelebek turnikelerden bahsedilebilmektedir. Tabii ki burada önlemli olan, işletme sahibinin satıcı firma ile görüşmesi ve kendisine en uygun ürünü satın almasıdır.

Kelebek Döner Turnikeler Hakkında Detaylar

Kelebek döner turnikeler çok dayanıklı güvenlik araçlarıdır. Özellikle yerinden sökülemeyecekleri gibi bozulma, aşınma vb. problemlere karşı da oldukça güçlüdürler. Bu durum, turnikelerin yıllar boyunca güvenle kullanılması anlamında gelmektedir. Tabii ki otomasyonlu ya da basit mekanikli turnikeleri satın almak için öncelikle yetkili firmalarla görüşmek uygun olmaktadır. Ancak market gibi işletmelerin hırsızlık vakalarına karşı güvenliğini sağlamak adına bu sistemin durum için isabetli tercih olduğu söz konusudur.

Kelebek döner turnikeler başta olmak üzere bütün turnikeleri endsystem.com.tr üzerinden görüntüleyebilir, daha sonra ihtiyacınız doğrultusunda sipariş vererek yerinde kurulum yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu arada ürünler hakkında ek bilgileri de siteden alma hakkınız bulunmaktadır.

YORUMLAR

YORUM YAP

guvenlik

KATEGORİLER

End System Motto

“DÜNYANIN GÜLER YÜZLÜ TURNİKELERİ”